Co oznacza niebieska koszula męska?

Wpływ barw na naszą psychikę jest niezaprzeczalnym faktem, potwierdzonym przez wiele badań naukowych. Ubierając ubrania w konkretnym kolorze, determinujemy więc sposób postrzegania naszej osoby przez innych. Co sygnalizujemy otoczeniu, nosząc koszulę męską niebieską?

Koszula męska niebieska – co oznacza ten element ubioru?

Błękit to barwa kojarzona głównie z wiarygodnością, mądrością i kreatywnością. Zakładając strój w tym kolorze, możemy liczyć na wzbudzenie zaufania rozmówców i zyskanie autorytetu. Bardzo często koszula niebieska męska jest więc elementem ubioru  osób, które chcą osiągnąć taki właśnie efekt: polityków, prawników i bankowców. Kolor niebieski jest przy tym neutralny, świetnie więc współgra z różnymi stylizacjami.

Który sklep pomoże nam wybrać koszulę męską niebieską?

Obecnie na rynku można spotkać wiele modeli koszul męskich niebieskich. Różnią się one fasonem, wzorem i materiałami, z których zostały wykonane. Wybór odpowiedniej koszuli nie jest w tej sytuacji łatwy. Na szczęście wiele profesjonalnych przedsiębiorstw handlowych – w tym również tych działających online – zapewnia pomoc i doradztwo na każdym etapie procesu zakupowego. Świetnym przykładem może być Merceria, sklep oferujący między innymi koszule męskie niebieskie. Jak czytamy na jego stronie, zatrudnieni tam specjaliści chętnie pomogą w doborze odpowiedniego kroju, wzoru i odcienia barwy tego elementu ubioru.

Pracuję w biurze – czy mogę nosić koszulę męską niebieską?

W języku angielskim funkcjonują zwroty white collar i blue collar. Pierwszy z nich, oznaczający dosłownie białe kołnierzyki, odnosi się do urzędników, zakładających do pracy białe koszule. Z kolei pracownicy fizyczni, narażeni na ryzyko zabrudzenia ubrania, zwykle noszą (przynajmniej w krajach anglosaskich) stroje niebieskie, stąd określani są mianem blue collar. Podział ten ma rodowód sięgający lat pięćdziesiątych XX wieku i mocno się już zdezaktualizował. Dziś koszula męska niebieska jest jak najbardziej dopuszczalnym elementem stroju pracowników umysłowych, można ją więc śmiało założyć do biura, na spotkanie biznesowe lub oficjalne przyjęcie.

Koszula męska niebieska – stylizacje, do których pasuje ten element stroju

Koszula męska niebieska może być zarówno elementem stroju formalnego (biznesowego), jak i mniej oficjalnego. W pierwszym wypadku eksperci modowi polecają następujące połączenia:

  • Koszula męska błękitna plus ciemnoniebieski garnitur. Stylizację taką warto wzbogacić o elementy zielone, wspaniale kontrastujące z granatem i błękitem. Koszula rozjaśnia tu optycznie okolice twarzy, stając się jednocześnie ciekawym tłem dla krawata.
  • Koszula męska niebieska i grafitowy garnitur to klasyczne zestawienie, charakterystyczne dla stylu biznesowego. W tym wypadku również najlepiej wygląda koszula w jasnych odcieniach, noszona pod marynarką o klasycznym kroju.

W sytuacjach mniej formalnych można pokusić się o nieco odważniejsze zestawienia. Ciekawie wyglądać będzie na przykład koszula męska niebieska z bordową marynarką lub błękitnym garniturem.  Ta ostatnia stylizacja polecana jest zwłaszcza na cieplejsze pory roku. Świetnie sprawdzi się ona w okolicznościach półformalnych, na przykład na letnim przyjęciu, weselu lub firmowej imprezie plenerowej.

Koszula męska niebieska – co oznacza materiał, z którego jest wykonana?

Swoistą symbolikę mają również materiały, z jakich wykonana będzie koszula męska niebieska. W stylu formalnym dopuszczalne są przede wszystkim koszule z tkanin o gładkiej powierzchni. Najlepiej sprawdzają się te, które wykonane są z bawełny wzbogaconej o włókna syntetyczne – są one lekkie, łatwe w prasowaniu i odporne na zagniecenia. Podobne walory mają koszule męskie niebieskie z jedwabiu i lnu. Z kolei wyroby z czystej bawełny, choć przewiewne, łatwo się mną, są więc rzadziej wybierane. Koszula męska niebieska z flaneli jest natomiast standardowym elementem stroju casual. Nie musi być ona przy tym noszona wraz z marynarką – świetnie sprawdzi się jako samodzielny element stylizacji, znakomicie współgrający na przykład z jeansami.